Transfer Kıbrıs

Transfer Kıbrıs için oldukça önemli bir konu olarak gündemi belirlemektedir. Tatilcilerin uçak ile bölgeye gelmesi ve şehir merkezlerinde olmayan otellerle ulaşımlarını sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Transfer araçları kişi sayısı gözetmeksizin kalabalık ailelere de hizmet verebilmektedir. Hemen hemen birçoğu 5 en fazla 6 kişilik araçlar VIP standartlar da olmaktadır. Bu sayede şehir merkezinden uzak olan ve doğa, tabiatın içinde essiz bir tatil için misafirlerini bekleyen otellere tatilcileri taşımaktadır.

Transfer Firmaları

Bölgenin otel yapılanması sahil şeritlerinde konumlanmıştır. Eşsiz tabiatı ve doğasıyla dokusuna hayran bırakan Kıbrıs deniz kıyılarıyla meşhur olmasının hakkını verebilmektedir. Otellerinin tamamı ultra her şey dahil ya da her şey dahil tarzlar da yapılanmalarla misafirlerine hizmet sunabilmektedirler. Transfer firmaları dört bölgede aktif olarak çalışmaktadır. Gözlerden uzak konumlarda yer alan otellere havaalanı ya da yat limanında transferleri gerçekleştirmektedir. Birçok firmanın araçlarının bulunduğu merkezlerden transferlere ulaşmak oldukça kolaydır.

Kıbrıs Tatil Seçenekleri

Genellikle, yaz tatilleri için uygun bölge olan Kıbrıs adası deniziyle mevsimsel bir ün kazanmıştır. Kıbrıs tatil seçenekleri belirli bir çerçevede kişilere sunulmaktadır. Bilinen kış sezonuna ait herhangi bir tatil kategorisi bulunmamaktadır. Tatil seçenekleri bu anlamda pek çeşitlilik göstermemektedir.  Deniz sezonu iklimsel olarak oldukça uzun süreli devam etmektedir. Hemen hemen Kıbrıs tatili için Ekim dönemi de sezon içinde bir dönem olarak sayılmaktadır. Oysaki Türkiye şartlarında yaz sezonu Haziran-Temmuz-Ağustos olarak adlandırılırken, belki bir derece son dönemlerde iklim değişikliklerinin ardından Eylül döneminin de yaz mevsimine dahil edilmesiyle uzatılması konusu Kıbrıs için tamamen yaz dönemi olarak belirlenmektedir.

Transfer Kıbrıs sistemi oldukça gelişmiş seçenekleriyle kişilere tercih imkanıyla sunulmaktadır. Araçları merkezlerden otellere ve mevcutta tur rehberinin tercihlerine göre bölgelere gezi yapılması gibi bireysel turlarda rehberlere eşlik edebilmektedir. Kıbrıs kültür turizmi gelişmiş olmasa da yaz turiziminde elde ettiği gelir yaz döneminin en gözde kazançlarından olurken, tüm yıl boyunca eğlence sektörünün merkezi bir bölge olduğu da gözler önündedir. Ve kazanç elde ettiği en önemli kaynak eğlence ve deniz turizmi olmaktadır.