Farmasi

Kıbrıs Transfer Lefkoşa

Kıbrıs transfer Lefkoşa için pek fazla gündem oluşturmamaktadır. Lefkoşa bir merkez olması nedeniyle transfer hizmetleri konusunda herhangi bir sorun yaşanmamaktadır. Lefkoşa’nın denize kıyısı bulunmamaktadır. Genellikle bu bölgede şehir otelleri ve apartlar bulunmaktadır. Kıbrıs bölgesi için transfer hizmeti gerektirmeyen ancak kültür gezileri açısında ihtiyaç duyulan bir merkez konumundadır.

Lefkoşa Bölge özellikleri

Lefkoşa Kıbrıs adasının tam orta noktasında yer almaktadır. KKTC’nin başkenti olan Lefkoşa en kalabalık kenti olmakla birlikte kültür, ulaşım ve sanayi gibi detayları barındıran merkezdir. Lefkoşa bölge özellikleri olarak ikiye bölünerek kuzey ve güney Lefkoşa olarak adlandırılmaktadır. Kuzey Lefkoşa Türk hükümeti etkili olurken, güney Lefkoşa güney kesiminin hakimiyetindedir. Kültürler miraslarında bölgede dikkatleri çeken bir detay olması turistler için görülecek yer arasına dahil edilmektedir.

Lefkoşa İklimi

Lefkoşa sıcak ve yarı kural bir iklime sahiptir. Akdeniz İklimi ile örtüşen iklim için en soğuk dönemler ise ocak ve şubat ayları olarak belirlenmektedir. Akdeniz ikliminin yoğun olarak görüldüğü adanın iklim koşulları adanın kuzey ve güney ayrımlarına göre de değişkenlik göstermektedir. Lefkoşa iklimi biyolojik bir çeşitlilikte göstermektedir.

Dere yatakları açısından zengin bir bitki örtüsüne sahip olan adanın başkenti olan Lefkoşa deniz olmamasına rağmen eğlence ve tatilin adresleri içinde yerini almaktadır. Kıbrıs adası dere yatakları açısında oldukça zengin ve bitki örtüsü çeşitliliği oldukça fazladır. Akdeniz ikliminin hemen hemen tüm adada hissedilmesiyle eğlence ve tatil turizmi için bu durum bir fırsat halini almıştır.

Kıbrıs transfer Lefkoşa bölgenin en gözde illerinden biridir. Adanın başkenti olan Lefkoşa bölgesi yeşil hat olarak bilinen bir çizgi ile ayrılarak KKTC içinde kalan bölgenin yönetimini elinde tutmaktadır. Bölgedeki otellerin transfer hizmetlerini çoğunlukla havaalanı ve yat limanı bölgelerinden adaya gelen misafirler için kullandıkları çoğunlukla bilinmektedir.

Transfer firmalarının merkezleri yine Lefkoşa bölgede bulunması sebebiyle, her anlamda bölge başkent konumunda durarak tüm merkezleri bünyesinde toparlamaktadır. Firmalar Kıbrıs bölgesi için genellikle yat limanı ve havaalanı gibi bölgelere konumlanmış ve ulaşım olarak hemen hemen herkesin ulaşabileceği ya da ihtiyaç halinde en kısa sürede bölge de olunabilecek uzaklıkları tercih etmektedirler.