Kıbrıs Transfer Firmaları

Kıbrıs Transfer Firmaları hemen hemen birçoğu oteller ile ortak adım atarak bölgeye gelen turistlere sınırsız hizmet verebilmektedirler. Adaya gelen misafirler çoğunluk olarak havaalanını kullanmaları nedeniyle birçok firmanın bu bölgede temsilcilikleri de ayrıca bulunmaktadır. Tatilinizi planlarken ya da satın alırken transfer paketi almayı unutan kişiler için havaalanının dışına çıkıldığında ilgili temsilcilikleri bularak rezervasyonlu otellere ulaşılması konusunda destek sağlanıyor olacaktır.

Kişiler otel rezervasyonları sırasında transfer de talep etmeleri gerekmektedir. Ancak bu sırada kaçırıldıysa talep de bulunmak. Havaalanına kişiler indiğinde de bölgenin transfer araçlarını kolaylıkla kullanabilmektedir. Bu konuda Kıbrıs bölgesinin ulaşım ve araç ağı oldukça ilerlemiş bir durumdadır.

Transfer Şirketleri

Özel hizmet veren ve VIP konfor ile kişileri taşıma odağıyla işlerini yapan transfer şirketleri araçlarıyla da ön plana çıkmaktadır. Geniş iç hacmine sahip VIP araçlar ile fiyat olarak eğer ki bir otel anlaşmanız yoksa standartlardan biraz pahalı olabilmektedir. Ancak kalabalık aileler ve hele ki salgın dönemlerinde transfer şirketleri kişilerin hayatlarını kolaylaştıran en önemli unsurlardan biri haline gelmiştir. Bu nedenle kullanım alanları artmış ve geniş kitlelerce kullanılmaya başlanmıştır. Transfer şirketleri Kıbrıs için bölgeye uçakla gelen misafirlerin ulaşımlarını kolaylaştıran en büyük tatilcilerin desteği olmaktadır.

Kıbrıs Turizmi

Turizm alanında Türkiye ile karşılıklı kıyıları ve iklimi paylaşan Kıbrıs Akdeniz iklimine sahip ve görülmesi gereken bir adadır. Turizm çoğunlukla hatta büyük ölçüde deniz ve eğlence üzerine konumlanmıştır. Deniz turizmi son yıllarda marina turizmine de ev sahipliği yapmaktadır. Uluslararası limanlardan sayısızca yatların Kıbrıs turizmi için önemi ise günden güne artmaktadır. 2014 yılında kurulan marina zaman içinde adını duyurarak, yat gezginlerinin listelerine girmeyi başarabilmiştir.

 

Kıbrıs transfer firmaları bölgeye hakim konularında profesyonel şoförler ile çalışarak misafirlere sorunsuz bir ulaşım hizmeti sunmaktadır. Firmalar çoğulcu yaklaşım ile oteller ve misafirleri odaklı olarak çalışmaktadır. Bu nedenle otellere ait misafirlerin taşınması ve bölge gezileri gibi etkinliklerde kullanılmaktadır. Kültürel miras olarak çeşitli kültür turlarına ev sahipliği yaparken, yine bu noktada kış turizmi konusunda misafirler tarafından pek talep almadığı tercih edilmediği bilinmektedir.