Kıbrıs'ta Nerelere Gidilir

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti sadece sahillerden, plajlardan meydana gelen bir tatil beldesi ya da gezilecek bir yer veya deniz, güneş ve kum anlayışı ile ziyaret edilecek bir yer değildir. Kıbrıs'ta nerelere gidilir? Sorusunun karşılığında, dünyaca ünlü meşhur plajları tarihinde, tarihi ve turistik dokuların bulunduğunu da bilmelisiniz. Bir seyahat programı, bir tatil programı yapıyor iseniz, mutlaka yazıyı okumanız ve görebileceğiniz yerler hakkında da bilgi sahibi olmanız tavsiye edilecektir.

Kıbrıs Tarihi Yerler

Nereye gidebilirsiniz? Sorusunda ya da Kıbrıs'ta nerelere gidilir? Sorusunda tarihi dokuyu merak ediyor iseniz, oldukça zengin bir kültüre sahip ada ülkesinde yer alma şansına sahip olduğunuzu bilmelisiniz. İlk akla gelen yer, Girne'ye bağlı olan ya da Girne’ye kuşbakışı bakış imkanı yaratan Hilarion Kalesidir. Burası Kıbrıs'ta görebileceğiniz en eski yapıtlardan bir tanesidir ve Girne tamamen ayaklarınızın altında bulunacaktır. Hemen arkasından bozulmamış tarihi yapıları, dokuları ve sokakları ile gelen Surlariçi bölgesi bulunmaktadır.

Lefkoşa bölgesinde bulunmak ile birlikte, ufak bir şehri andırmaktadır. Arzu edenler genelde Utanç evi olarak da tanımlanmış, Barbarlık Müzesini ziyaret edebilirler. Geçmişi istenmeyen olaylar ve ölümlerin sonuçlandığı bir ortamı barındıran bölgeyi de ziyaret programına dahil edebilirsiniz. Karadeniz havasının etkilerini yansıtan Bella Manastırı, batık gemileri ile ön plana çıkmış meşhur olan Girne Kalesi, kafeleri ile ünlenmiş Girne yat limanı da görebileceğiniz yerler arasında bulunmaktadır. Elbette Mavi Köşk, Aziz Mamas Kilisesi, Büyük Han, Solea harabe ve Tiyatroları da görebileceğiniz yerler arasında bulunmaktadır.

Kıbrıs Plajları

Kıbrıs’ta nerelere gidilir? Sorusunu tarihi dokuların haricinde, tarihi eserlerin haricinde, deniz açısından, kumsal açısından meydana getiriyor iseniz yani araştırıyor iseniz, meşhur plajlar ile karşılaşacaksınız. Sıcak insanları, şirin yapıları ile ön plana çıkan, berrak suyu ile adından söz ettiren Ayıa Napa sizleri beklemektedir. Hem deniz keyfi, hem şehrin tarihi sokakları ile bulaşacağınız emsalsiz bir atmosferdir. İlk defa adını duyuyor, nasıl gideceğinizi bilmiyor iseniz, Kıbrıs taksi hizmeti veren firmamız ile irtibata geçmeniz ve bölgeye ulaşmanız mümkün olacaktır. Kişiye özel araç tahsisinden faydalanmanız konusunda, bizler ile önceden irtibata geçmeniz yeterlidir. Altınkum Sahilleri, Yavuz çıkarma plajı, Alagadi plajı, Yeşilırmak plajı, Glapsides görebileceğiniz ya da gitmek isteyeceğiniz dünyaca meşhur Kıbrıs plajları arasında yer almaktadır.

Kıbrıs Seyahat Turları

Elbette Kıbrıs'ta nerelere gidilir? Sorusunda, bireysel olarak tek tek bütün tarihi alanları, bütün plajları gezmek, görmek gibi bir program yapamıyor olabilirsiniz. Böyle bir durumda, Kıbrıs transfer hizmeti veren firmamız ile irtibata geçmeniz durumunda, sizlere seyahat turları, Kıbrıs seyahat turları hakkında gereken her türlü kolaylık sağlanacak, zevkinize uygun düzenlenmiş turlara katılım sağlamanız konusunda ekonomik bedeller ile karşılık verilecektir.

Girne turu ya da Lefkoşa turu, Magusa turu, tarihi alanlar turu, plaj gibi tüm etkinliklerde yer alma şansına sahip olacaksınız. Önceden rezervasyon sistemi ile düzenlemiş olduğumuz turlar hakkında, hem bilgi sahibi olabilir, hem katılım sağlayabilir, hem de erken rezervasyon gibi bir avantajdan yararlanmak suretiyle, tatil planı ya da Kıbrıs tur planı için daha ekonomik bedeller ödeyebilirsiniz.

Sadece irtibata geçmeniz, iletişim seçeneklerini, telefon numarası ya da WhatsApp hattı veya internet ortamını kullanmanız yeterli olacaktır. Bunun ile birlikte, Kıbrıs taksi şeklinde bir hizmet anlayışı da sizlere verilmekte olup, her bölgeden her bölgeye ya da ada içi komple ulaşım hizmetleri konusunda, kişiye özel araç kiralama ve tahsis işlemleri, gruplara özel araç kiralama ve tahsis işlemleri de konforlu, ekonomik ve güvenli bir şekilde tarafınıza sağlanmaktadır.