Farmasi

Kıbrıs’ta Kahvaltı Nerede Yapılır

Dünya çapında gezip görülebilecek olan yerlerin sayısı tabi ki saymakla bitmez. Özellikle tatil amaçlı ya da ufak bir gezinti amaçlı gidilebilecek olan pek çok merkez bulunmaktadır. İşte bu merkezler arasında özellikle ülkemizdeki şehirlerin dışında başka bir yakın mesafeye gitmek isteyen kişilerin genelde Kıbrıs’ı tercih ettikleri görülmektedir. Çünkü Kıbrıs’ın konumu da ülkemiz açısından çok avantajlıdır. Peki Kıbrıs’a seyahat amaçlı yola çıkıldıktan sonra Kıbrıs’ta kahvaltı nerede yapılır? Özellikle Kıbrıs taksi ve Kıbrıs transfer seçeneklerinden yararlanacak olan kişiler tarafından sabahın ilk ışıklarında kahvaltı yapılabilecek güzel yerlerin arayışına geçilebiliyor. İşte bu noktada da ortaya pek çok güzel mekan çıkıyor. Bu mekanlar arasında bir tercih gerçekleştirileceği zamanlarda özellikle aşağıda belirtilen ilk üç mekanın tercih edilebilecek ve kahvaltıdan zevk alınabilecek önemli yerler olduğundan söz edilebilir.

Kıbrıs The Palm House Cafe

Kıbrıs’ta kahvaltı nerede yapılır sorusuna cevap olarak konumu açısından verilebilecek en güzel ve en önemli cevaplardan bir tanesi ise tabi ki Kıbrıs The Palm House Cafe olarak gösterilebilir. Konumu açısından çok avantajlıdır. Palm Beach mevkiinde yer almaktadır. Palmiye ağaçlar ile hazırlanmış olan bahçesinde güzel bir yaz kahvaltısı yapılabilir.

Serpme kahvaltı seçeneğinin yanında özel istekler doğrultusunda oluşturulabilecek muazzam bir kahvaltı sofrası seçeneği de mevcuttur. Bu tür yerlerde müşteri memnuniyetine her zaman için özen gösterilir. Özellikle turistik bir yer olduğu ve dışarıdan gelen insanların daha da fazla olmasından kaynaklı olarak müşteri yorumlarının incelenmesi yeterli olabilecektir. Konum açısından deniz kenarında yer alan bir yerinin bulunması müşterilerin en çok beğendiği özellikler arasında yer almaktadır. Bunun haricinde huzurlu bir ortam, güzel manzara, hızlı servis, çalışanların tatlı yüzü gibi pek çok önemli özellikleri de mekanın yorumları arasında incelenebilmektedir.

Kıbrıs Rabinez Gözleme Evi

Sabah kahvaltılarının en vazgeçilmez, bazen özel bazen de olmazsa olmaz olarak görülen yiyeceklerinden bir tanesi gözlemedir. Eğer Kıbrıs’ta kahvaltı nerede yapılır diye merak ediliyorsa ve bunun için gözleme yenebilecek bir yer aranıyorsa adres olarak Rabinez Gözleme Evi gösterilebilmesi mümkündür. Özcem İş Merkezi Çatalköy mevkiinde yer alan, konumu itibari ile gerek turistlerin gerek ise yerlilerin sıklıkla tercih ettiği mekanlardan bir tanesidir. Tabi ki buraya gidildikten sonra güzel gözlemelerin bulunduğundan emin olunabilecektir. Gözleme çeşitleri arasında özellikle kıymalı gözlemesi çok tutulan bir mekandır. Mantı, içli köfte gibi seçenekleri de oldukça beğenilen bir mekan olmakla birlikte Türk kültürünün harmanlanıp kokunun çok rahat bir şekilde alınabileceği bir merkez olarak burası gösterilebilir.

Kıbrıs Asmaaltı Tezgah Cafe

Dizaynı açısından ilginç görülen ancak özellikle bazı insanlar tarafından yapısının çok beğenildiği kahvaltı merkezleri arasında bir de Kıbrıs Asmaaltı Tezgah Cafe gösterilebilmesi mümkündür. Mevkii olarak incelemesi gerçekleştirildiğinde Asmaaltı Meydanı Büyük Han yanı olarak gösterilebilir. Mekanın internet sitesi de bulunmakta olup internet sitesi üzerinden paylaşılan fotoğraflara dikkat edildiğinde ne kadar güzel bir yer olduğundan çok rahat bir şekilde söz edilebilmesi mümkün olacaktır. Mekanın özel olarak beğenilen şeyleri de mevcuttur.

Örneğin semizotu salatası sıcaklar arasında en çok tercih edilen servisler arasındadır. Kahvaltı sonrasında yapılacak olan kahve keyfinde, özellikle cafe çalışanlarının önerecekleri kahve türlerinin denenmesi ısrarla tavsiye edilen konular arasında yer alıyor. Farklı tat ve lezzetler sayesinde tercihlerin gerçekleştirilebileceği özel yerler arasındadır. Yukarıdaki iki cafe ile birlikte Kıbrıs’a gidildiğinde kahvaltı için tercih edilebilecek en muazzam merkezler arasında bu isimlerin incelenebilmesi mümkündür.