Kıbrıs Şehir İçi Taksi Ücreti Hesaplama

Kıbrıs da şehir içi taksi kullanıyor ama ücretlendirme hakkında kafanızda soru işaretleri kalıyorsa bu yazıdan sonra kalmayacak. Kıbrıs Şehir İçi Taksi Ücreti Hesaplaması şu şekilde yapılmaktadır. Taksilerin iki çeşit ücret tarifesi vardır; gece tarifesi ve gündüz tarifesidir. Taksi ücreti hesaplarken iki ücretin toplamıyla bulunur.

Bunlardan biri taksi açılış ücretidir. Taksiden hizmet almaya başladığınız anda taksimetre de bulunan fiyat taksi açılış ücretidir. Diğeri ise taksinin gittiği kilometre ücretidir. Taksiyle yol aldığımız kilometre taksi açılış ücretiyle çarpılır. Taksinin gittiği kilometre ücreti ve açılış ücretinin toplamı bize taksi ücretinin parsını verir. Bunun bir diğer adı da taksimetre bedeli olarak geçer.

Kıbrıs Taksimetre Açılış Ücreti Ne Kadar?

Şehir içi taksi ücretini hesaplamayı konuşurken taksimetre açılış ücretinden bahsetmiştik peki Kıbrıs Taksimetre Açılış Ücreti Ne Kadar? Bu ücreti Kıbrıs Taksiciler Odası belirlemektedir. Kesin bir fiyat verilmemektedir çünkü zaman içinde bu fiyat değişiklik göstermektedir. Taksimetre açılış fiyatı müşterilerin memnuniyeti için yüksek tutulmamaktadır.

Taksimetre açılış ücreti gece tarifesine ayrı, gündüz tarifesine ayrı uygulanmaktadır. Kısaca özetlenecek olursa indi-bindi parası diyebiliriz. Bu paranın amacı aldığınız hizmeti en yüksek seviyeye getirmek için yapılmış bir uygulamadır. Biliyorsunuz ki taksiler özel araçtan sonra en konforlu ulaşım araçlarındandır. Hiçbir sorumluluk gerektirmeyen bu hizmet birçok kişinin vazgeçilmezi halindedir. Taksiler herkes için büyük bir kolaylıktır.

Kıbrıs Taksimetre Kilometre Ücreti Ne Kadar?

Yazımızın başında Kıbrıs Şehir İçi Taksi Ücreti Hesaplama hakkında konuşmuştuk ve bu ücreti hesaplarken kilometre ücretinin de bilinmesi gerektiğinden bahsetmiştik. Kıbrıs Taksimetre Kilometre Ücreti Ne Kadar? Bu ücret taksimetre ücretinde olduğu gibi Kıbrıs Taksiciler Odası belirlemektedir. Kesin bir fiyat verilmemektedir çünkü zaman içinde bu fiyat değişiklik göstermektedir. Eğer siz Kıbrıs da şehir içi değil de şehirlerarası taksi hizmeti alıyorsanız elbette ki pazarlık payı vardır.

Buradan Kıbrıs taksi firmalarının müşterinin memnuniyetine ve mutluluğuna ne kadar önem verdiğini anlayabilirsiniz. Bu kilometre ücreti gündüz tarifesine ve gece tarifesine göre farklılık göstermektedir. Verdiğiniz paranın karşılığında aldığınız hizmet kesinlikle sizi tatmin edecek seviyede olacaktır. Taksi firmaları bunun için elinden gelen özveriyi göstermektedir.