Kıbrıs Lefkoşa Üniversitesi

Kıbrıs'ta Yükseköğretim kurumları arasında yer alan Kıbrıs Lefkoşa Üniversitesi, isminden de anlayacağınız üzere, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde, Lefkoşa'da bulunan bir üniversitedir ve 1988 yılında kurulmuştur. Bir araştırma yaptığınızda, adının Yakın Doğu Üniversitesi olduğunu göreceksiniz. Lisans programları, ön lisans programları ve lisansüstü programlar ile hizmet veren bir üniversiteden bahsedilmektedir. Üniversiteye ulaşım sağlamak konusunda bir sıkıntı yaşama ihtimaliniz bulunmamak ile birlikte, Kıbrıs taksi hizmeti sayesinde, anında Lefkoşe Üniversitesi ya da bilinen adı ile Yakın Doğu Üniversitesine ulaşım hizmeti elde etmeniz mümkün olacaktır.

Kıbrıs Lefkoşe Üniversite Programları

Hangi programların üzerine yüksek öğretim hizmeti verilmektedir? Kıbrıs Lefkoşa Üniversitesi programları eğitim-öğretim hizmet seçenekleri nelerdir? 1988'de faaliyete başlayan Yakın Doğu Üniversitesi'nde, lisans ve ön lisans ile birlikte, lisansüstü eğitim öğretim hizmetinin verildiği görülecektir. 220 Lisans ve ön lisans eğitim ve öğretim hizmeti, 218 lisansüstü eğitim ve öğretim hizmeti olmak üzere, toplamda 438 program ile üst düzey eğitim öğretim hizmetinin verildiği bir üniversiteden bahsedilmektedir. Yakın Doğu Üniversitesi aynı ismi taşıyan bulvar üzerinde bulunmakta olup, Lefkoşe’de eğitim-öğretim hizmetlerine devam etmektedir.

Kıbrıs Lefkoşe Üniversitesine Nasıl Gidebilirim?

Üniversiteye intikal etmeniz için, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne geldikten sonra, Kıbrıs Lefkoşa Üniversitesi yerleşkesine gidebilmeniz için, öncelikli olarak Ercan Havalimanı kullanmanız ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne gelmeniz ya da Girne Limanını kullanmanız ve denizyolu taşımacılığı ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne gelmeniz gerekmektedir. İlgili alanlara yani havayolu limanına ya da deniz yolu limanına erişim sağladığınız andan itibaren, Kıbrıs transfer hizmetlerinden yararlanmanız, ada içi ulaşım hizmetlerinden ya da taşımacılık hizmetlerinden yararlanmanız mümkün olacaktır.

Taksi mantığı ile işleyen taşımacılık sisteminde, kişiye özel araç görevlendirme ya da kişiye özel taksi görevlendirme gibi seçeneklerden de yararlanmanız mümkündür. Ayrıca rezervasyon sisteminin de geçerli olduğu görülmektedir. Havalimanına indiğiniz an itibarı ile çıkış yapar yapmaz ya da Deniz Limanına geldiğiniz an itibarıyla çıkış yapar yapmaz, adınıza tahsis edilmiş araç ve personel ile birlikte karşılanacak ve doğrudan, Yakındoğu Bulvarı üzerinde bulunan Lefkoşa’da yer alan, kimileri tarafından Lefkoşe Üniversitesi, kimileri tarafından Yakın Doğu Üniversitesi olarak tarif edilen, ifade edilen eğitim kurumuna, yüksek öğretim kurumuna geçiş sağlayacaksınız.

Kıbrıs Lefkoşa Üniversitesi Fakülteleri

Üniversitede yani Kıbrıs Lefkoşa Üniversitesi içerisinde bulunan fakülteler nelerdir? Hangi eğitim kurumları üzerinden eğitim alma imkanı sağlanmaktadır. Açık ve uzaktan eğitim fakültesi, Atatürk Eğitim Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, İnşaat ve çevre mühendisliği Fakültesi gibi dallar üzerinde eğitim alabilirsiniz. Ayrıca Sağlık Bilimleri Fakültesi, Sahne sanatları Fakültesi, Spor bilimleri Fakültesi, Tıp Fakültesi, Turizm Fakültesi, Veteriner Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, İletişim Fakültesi, Mimarlık Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi gibi bölümlerde yer almaktadır. İktisadi ve idari Bilimler Fakültesi ile birlikte, Güzel sanatlar ve tasarım Fakültesi, Fen-edebiyat Fakültesi, Eczacılık Fakültesi gibi seçenekleri tercih etme imkanınız da bulunmaktadır. sadece tercih etmeniz, incelemeniz, araştırmanız, hakkında bilgi sahibi olup, tercih sıralamalarına yerleştirmeniz yeterlidir.

Kıbrıs'a gelmeniz, fakülteye ulaşım sağlamanız konusunda, Kampüse yani yerleşkeye ulaşım sağlamanız konusunda, Kıbrıs taksi hizmetlerinden yararlanmanız, rahat bir şekilde, güvenli bir şekilde, çok kısa süre içerisinde ve ekonomik bedeller ile ulaşmanız mümkün olacaktır. İnceleme, bilgi sahibi olma amacıyla ya da kayıt işlemi veya öğrenim sürecini başlatma aşamasında gelmeyi düşünüyor iseniz, sizlere tavsiyemiz, Deniz ve havayolu ulaşımını tercih ettikten sonra, seyahat sürecine başlamadan önce, irtibata geçmeniz ve rezervasyon işlemini tamamlamanız, kişiye özel ulaşım hizmet ayrıcalığından, ekonomik ve değerler ile yararlanmanız olacaktır.