Kıbrıs Ekonomik Oteller

Özelikle yaz zamanlarında tatil yapmayı seven kişilerin gerek ülkemizde gerek ise dünya çapında tercih edebilecekleri pek çok önemli noktanın bulunduğundan söz edebilmek mümkündür. İşte bu önemli noktalar arasında gösterilebilecek olan en güzel yerlerden bir tanesi de aslında Kıbrıs bölgesidir. Özellikle ülkemiz üzerinden bir tatil planı yapıldığı zaman konum açısından çok yakın olduğumuz için Kıbrıs bölgesi yaz tatilleri amacı ile daha sık tercih edilmektedir. Tabi ki Kıbrıs transfer hizmetlerinde yer alan Kıbrıs taksi ulaşım servislerinin çok uygun koşullarda olmasının da bunda büyük bir katkısı bulunuyor. Bunun haricinde ekstra olarak çok lüks otellerin bulunması ve bunun yanında Kıbrıs ekonomik oteller de tercih edilebilecek olan seçenekler arasındadır. Nitekim Kıbrıs olduğu için pahalı olarak görülse de oldukça uygun otellerin de mevcut olduğundan rahatlıkla söz edilebilmektedir.

Kıbrıs Park Palace Otel

Kıbrıs ekonomik oteller şeklinde incelemeler gerçekleştirileceği zamanlarda özellikle karşılaşılabilecek olan otel isimlerinden bir tanesi ise Kıbrıs Park Palace Otel olarak gösterilebilir. Pek çok merkeze göre hem daha uygun hem de fiyatı uygun olmasına rağmen kalitesi oldukça lüks olan otel isimlerinden bir tanesidir. Otelin konum özelliklerine bakıldığında mevkii olarak Ömer Sami Çoşar Sokak üzerinde yer aldığı görülmektedir. Denize olan mesafesi yaklaşık 1.2 km olarak hesaplanmaktadır. Havaalanına mesafesi 44 km olan otelin şehir merkezine ise 400 metre uzaklıkta yer aldığı görülmektedir. Standart oda seçenekleri bulunmakta olup yarım pansiyon konseptine dahil bir oteldir. Genel özellikleri arasında ise sadece oda servisi bulunmakta ve bir de havuzu yer almaktadır.

Kıbrıs Life Otel

Yine Kıbrıs ekonomik oteller şeklinde bir araştırma gerçekleştirileceği zamanlarda en önemli seçeneklerden bir tanesi olarak Kıbrıs Life Otel isminden söz edebilmek mümkün olmaktadır. Otelin konum bilgileri değerlendirilmeye alındığında mevkii olarak merkezde yer aldığı görülmektedir. Denize mesafesi ise bir üst kısımdaki otelden farklı olarak 200 metre daha yakındır yani 1 km’dir. Aynı zamanda havaalanına mesafesi 40 km ve şehir merkezi üzerinde yer alan bir oteldir. Oda seçenekleri olarak konsept dahilinde sadece standart oda mevcuttur. Kahvaltı servisi bulunmakta olup saat 07.00 ile 10.00 arasında kahvaltı hizmetleri verilmektedir. Konsept dahilinde ücretsiz kahvaltı hizmeti mevcuttur. Bunun haricindeki yeme içme işlemleri ücretlidir. Aynı zamanda kahvaltı sırasında yer alan tüm içecekler de ücretli olarak sunulmaktadır.

Kıbrıs La Chateau Otel

Kıbrıs’ın ekonomik oteller arasında özellikle konsept özellikleri açısından en ideal olan otellerinden bir tanesi de Kıbrıs La Chateau Otel olarak gösterilebilir. Bu otelin konum bilgileri inceleme altına alındığında Necati Özkan Sokak mevkii üzerinde yer aldığı görülmektedir. Otelin denizle mesafesi oldukça vardır. Havaalanına uzaklığı 55 km olup şehir merkezine uzaklığı ise 17 km olarak ölçülmüştür. Oda seçenekleri arasında ise standart oda konseptinin yer aldığı görülüyor. Gene özellikler açısından çamaşırhane, emanet kasa, ön büro, mini bar, internet, bali ve thai masajı, kano, oda servisi, telefon, tenis, market, fitness, otopark, masaj gibi servisleri bulunan bir oteldir. Tesisin 2 adet yüzme havuzu bulunmaktadır. Konsept olarak yarım pansiyon olan otelin kahvaltı ve akşam yemeği verdiği görülmektedir. Tüm içecekler ise ücretli bir şekilde verilmektedir. Oda kahvaltı seçeneği de mevcut olup yine burada da içeceklerin ücretli olduğu belirtilmiştir. Yani genel anlamda ekonomik açıdan bakılacak olan bu otellerde fiyat performans açısından maksimum seviyede memnuniyetin alınabileceğinden de rahatlıkla incelemeler sonucunda söz edilebiliyor.