Farmasi

Kıbrıs Çevre Turu

Dünya üzerinde pek çok merkez tatil yapılabilmesi, rahat bir nefes alınabilmesi, güzel vakitler geçirebilmek için seçilebilir. Ancak bu merkezler arasında özellikle belirli başlı ülkelerin bu tercihlerde ön plana çıktığından söz etmek gerekir. Bu ön plana çıkan merkezlerden bir tanesi de Kıbrıs ülkesidir. Kıbrıs, gezip görülecek yerleri saymakla bitmeyecek olan, küçük olmasına rağmen muazzam eğlence anlayışlarına ev sahibi yapan ülkeler arasındadır. Özellikle burada yer alan otellerde yaz tatil konseptlerine katılım sağlandıktan sonra, belirlenen tatil süresince bir gün Kıbrıs çevre turu için ayrılabilir.

Ülkenin belirlenen otelin bulunduğu şehre özel turları mevcuttur. Tatil severler gittikleri tatilde ayırdıkları günde istedikleri şehri tur vasıtası ile gezip önemli yerlerini görebilmekte, özel yerleri hakkında bilgi sahibi olabilmektedirler.

Üstelik tur fiyatlarının da oldukça makul fiyatlar olduğunu, hatta bazı otellerde anlaşmalar bulunduğu için bu tur fiyatlarının daha da minimum düzeye indirgendiğini bile söyleyebilmek mümkündür.

Kıbrıs Girne Turu

Sıklıkla tercih edilen tur seçenekleri göz önünde bulundurulduğunda bunlardan bir tanesi olarak Girne turundan bahsedilebilir. Kıbrıs Girne turu sayesinde Girne bölgesinde yer alan pek çok gezip görülebilecek mekanlar ziyaret edilebilir, eşsiz hatıralara tanık olunabilir. Tur araçları genelde maksimum 50 kişilik kapasitelere sahip olup son model lüks araçlar ile gerçekleştirilmektedir.

Peki Girne turlarında genelde nereler ziyaret edilir? Bu açıdan bir değerlendirme yapıldığında ise Bellapais Manastırı, Hz. Ömer türbesi, St.Hilarion Kalesi, Girne Kalesi, Batık Gemi Müzesi, Çıkarma Plajı, Açık Hava Müzesi, Barış ve Özgürlük Müzesi, Karmi Köyü gibi bölgeler tur kapsamında ziyaret edilir. Tur araçları tatil severlerin bulunduğu otelden alıp tur sonunda otelin önüne geri bırakma görevine sahiptirler.

Kıbrıs Lefkoşa Turu

Yine gezip görülebilecek olan önemli Kıbrıs şehirlerinden bir tanesi olarak da Lefkoşa şehrinden bahsedebilmek mümkündür. Kıbrıs Lefkoşa turu sayesinde Lefkoşa bölgesinde yer alan pek çok farklı güzelliğin sahibi olarak bu güzellikler hakkında fikir sahibi olma şansı yakalanmaktadır. Genelde Sprinter, Midibus, otobüs tarzındaki vasıtalar ile turlar düzenlenmektedir. Aynı Girne turlarında olduğu gibi Lefkoşa turlarında da pek çok gezip görülebilecek mekana gidebilmek mümkündür.

Peki Lefkoşa turlarında genelde gidilen yerler nerelerdir? Bakıldığında genellikle Boğaz Şehitliği, Makarios’un Sarayı Panoramik, Barbarlık Müzesi, Lefkoşa Surları, Ledra Palace Panoramik, Selimiye Camisi, Büyük Han gibi bölgelere seyahat edilmektedir. Gün içerisinde tur başlangıçlarında yine tatil severler otellerinden alınır ve ardından tur bitiminde gün sonunda tatilciler otel bölgelerine geri bırakılır. Kıbrıs Çevre Turu Bu şekilde Lefkoşa’daki pek çok önemli yer seyahat edilmiş olunur.

Kıbrıs Magosa Turu

Yine oldukça önemli Kıbrıs bölgelerinden bir tanesi olan Magosa bölgesinden de bahsetmeden olmaz. Tatil için Kıbrıs’a geldikten sonra tatil süresince bir gün mutlaka Kıbrıs Magosa turu için ayrılmalıdır. Bazen Mağusa olarak da geçen bu bölgede gerçekten tarihi açıdan çok önemli şaheserlerin bulunduğunu belirtebilmek mümkündür.

Yine aynı Girne ve Lefkoşa turlarındaki benzer vasıtalar ile tur şirketleri tarafından turlar düzenlenmektedir. Peki bu bölgede gezip görülebilecek önemli yerler neresidir? St.Barnabas İkon ve Arkeolojik Müzesi ilk olarak görülmesi gereken yerler arasındadır. Yine Kral Mezarları Panoramik bölgesi de önem taşıyan bölgelerdendir.

Bunun haricinde Salamis Antik Şehri ve Roma Tiyatrosu, Mağusa Surları ve Hendekleri, St.Nicolas Katedrali yani Lala Mustafa Paşa Camisi, Venedik Sarayı Kalıntıları, Namık Kemal Zindanı gibi oldukça önemli yerler bulunmaktadır. Serbest zamanlar eşliğinde bu turlara katıldıktan sonra pek çok önemli Kıbrıs bölgesi gezip görülmüş olunur.