Farmasi

Kıbrıs Araç Transfer

Kıbrıs araç transfer firmaları oldukça fazla olmalarına rağmen hemen hemen tüm firmalar aktif olarak çalışmaktadır. Bu durumun sebebi ise, Kıbrıs yılın 12 aylık döneminde sürekli olarak turist çeken bir konuma ve özelliğe sahiptir. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti olarak Türkiye’ de yaşayanların yavru vatan demeleri gibi benimsenmesi ve sevilmesi ile hemen hemen tüm dönemler ziyaretçi akını yaşamaktadır.

Kıbrıs Eğlence Merkezleri

Kıbrıs tutkunları arasında eğlence meraklıları da bulunmaktadır. Gazino kültürünün olduğu Adada eğlence ve oyunlar bir arada kabul edilmektedir. Türkiye’ de yasak olan birçok oyun yavru vatan da yasak değildir. Bu sebeple de Kıbrıs’ı tatil için tercih edenler bulunmaktadır. Kıbrıs eğlence merkezleri birbirinden ünlü ve tanınmış sanatçılar eşliğinde konserler düzenlemekte ve bölge halkı dahil her şehirden birçok kişi konser alanlarına gelmektedir. Bölgede birbirinden lüks otelin olması da konser gibi etkinlikleri arttıran bir diğer önemli unsur olarak dikkatleri çekmektedir.

Transfer ve Eğlence

Kıbrıslı tatilcilerin eğlence mekanları kaldıkları otellerin dışında bir bölgedeyse genelde bu kişilere transfer firmaları hizmet vermekte ve ulaşımlarını kolaylıkla yapmaları konusunda destek vermektedir. Transfer ve eğlence Kıbrıs için ikili bir bütündür. Alkol alımının en üst seviyeye çıktığı eğlence mekanların da alkol alınması üzerine birçok kişi transfer kullanarak otellerine ulaşma imkanı bulabilmektedir. Bölgede alkollü araç kullanımı dikkat ve titizlikle takip edildiğinden transferler eğlence mekanları çevresi ve önünde kişileri beklemekte ve otellerine kadar güvenli bir şekilde getirmektedir.

Kıbrıs araç transfer tatilciler tarafından sıklıkla kullanılmakta ve adaya gelmeden önce yapılan otel rezervasyonlarında transfer talep edilmektedir. Bilhassa yaz dönemi yoğunluğu ile bölgedeki nüfusun artmasıyla bazı dönemler araçların yetişemediği de yine görülen durumlar arasındadır. Bu nedenle bölgeyi ve adayı bilen kişiler tekrar Kıbrıs tatili için otel rezervasyonu yapıyorsa hemen sonrasında transfer rezervasyonu da yapılması gerektiğini bilmelidir. Ya unutulduysa, tabii bu tip durumlar da yaşanabilmektedir. Bu bir kriz ortamı yaratmayacaktır. Bölgenin transfer ulaşım ağı oldukça güçlü olması nedeniyle, rezervasyonu olmaya misafirler birkaç dakika en fazla bekletilerek yine gidecekleri bölgelere ulaşımları sağlanmış olacaktır.