Girne Yat Turu

Kıbrıs, gidilmesi gereken dünya bölgeleri arasında baş sıralarda yer alan bir ülkedir. Kıbrıs’ın en önemli özelliklerinden bir tanesi ise tabi ki tatil açısında muazzam bir yere sahip olmasıdır. Tatiller kış tatilleri ve yaz tatilleri olmak üzere ikiye ayrılır ve yaz tatilleri için çok uygun bir yerdir. Özellikle denize yakın konumu ve coğrafi açıdan bulunduğu konum nedeniyle Kıbrıs’ta pek çok farklı yaz tatil aktivitesi ile karşılaşılması mümkün olmaktadır. Bu yaz tatilleri için oteller seçildikten sonra Kıbrıs’ın güzel denizinde bir yat turu yapmak da tabi ki vazgeçilmez aktiviteler arasında yer almaktadır. Girne yat turu seçenekleri oldukça fazladır ve yer alan özellikleri sayesinde müşterilerin keyifli bir deniz gezintisi yaşamalarını sağlatmaktadır.

Kıbrıs Tekne Turları İçin : Kibristekneturlari.com

Sitemizi ziyaret ediniz...

Üstelik oldukça cüzi miktarlarda lüks yatlarda seyahatlerin yapılabilmesinin de Kıbrıs’ta Girne’de mümkün olduğunu söyleyebilmek mümkündür.

Girne Yat Turu Özellikleri

İlk kez Girne’de ya da ilk olarak seyahatlerinde bir tekne turu gerçekleştirecek olan kişiler tarafından da tabi ki araştırılan önemli konu başlıklarından bir tanesi Girne yat turu özellikleri olmaktadır. Bu yat turlarındaki en önemli özellik günün çok iyi bir şekilde değerlendirilmesidir. Genelde sabah erken saatlerde yatlar hareket etmeye başlar. Gün içerisinde Girne bölgesinden denize açılım sağlanır ve çeşitli bölgelerdeki koylar ziyaret edilir. Balıkların yoğun olduğu, özel balıkların bulunduğu yerlere gidilir.

Bu sırada koylarda denize girişler için belirli bir süre zarfı tanınır ve yat durdurulur. Bu şekilde turlar sırasında genelde canlı tarzdaki müzikler çalınarak içerisinde büyük eğlenceler oluşabilir. Güneşlenme gibi ekstra aktiviteler teknenin üst kısımlarında gerçekleştirilir. Akşama doğru güne batarken de tekne tekrar Girne sahillerinde yani başlangıç noktasına döner ve bu şekilde yat turu tamamlanır.

Yat Turu Fiyatları

Bu şekildeki yat turlarına kayıt yaptırılmadan önce, özellikle yurt dışı gözüyle bakıldığı için Girne’de fiyat konusunun çok üstünde duruluyor. Acaba fiyatlandırma derecesi nasıl, yat turu fiyatları iyi mi diye araştırma yapan kişiler olabiliyor. Bu fiyatlandırmalar Türkiye’deki ile çok benzer.

Hatta daha uygun fiyatlara sahip bir yer olarak Girne bölgesini gösterebilmek mümkündür. Hal böyle olunca da fiyat konusunda korkulması gereken hiçbir olumsuz faktörün bulunmadığından çok rahat bir şekilde söz edilebilir. Çok makul fiyatlar ile müşteriler lüks teknelerde oldukça lüks eğlencelere sahip olup güzel deniz manzarası ile tatillerini geçirebilirler.

Yani Kıbrıs’a otel tatili için gidildiği zaman mutlaka bir günün yat turuna ayrılıp bu muazzam keyfin tadılması gerektiğini tavsiye etmek mümkün olmaktadır.

Yat Turu Avantajları

Yat turları bilindiği üzere ülkemizdeki tatil bölgelerinde de gerçekleştiriliyor. Peki Neden Girne? yat turu avantajları nelerdir? Bu açıdan bir inceleme gerçekleştirilecek olunursa aslında avantajdan ziyade görülmesi gezilmesi gereken yerlerin önem taşıdığını belirtmek gerekir.

Herhangi bir şekilde Girne’ye tatile gidildiği zamanlarda bir günün bu amaç uğruna ayrılabileceğinden söz etmek gerekir. Tabi ki bunun haricinde Kıbrıs’ın muazzam denizi olarak da bir avantajdan söz edilebilir. Kıbrıs adasının eşsiz manzarası eşliğinde güzel bir öğle yemeği de yine önemli avantajlar arasındadır.

Piliç ya da ızgara seçenekleri, yat turunun özelliğine göre alkollü ve alkolsüz güzel içecekler, Girne bölgesinde olmasına rağmen özel Türk mutfağının yemekleri, güzel bir Kıbrıs keşfi ve daha pek çok şey Girne yat turu avantajları arasında sıralanabilir. Yani kısaca Girne bölgesine yola düşüldüğü zamanlarda bir gün mutlaka Kıbrıs’ın muazzam denizinde bu yat turu keyfi tadılmalıdır.